CO SE V ROCE 1989 MOHLO STÁT A STALO, ALE V ROCE 1990 UŽ SE STÁT NEMOHLO, A NAOPAK

Paměť je mrška ošidná, člověk si většinou pamatuje to příjemnější a to nepříjemné vytěsňuje. Když nás napadlo přeptat se několika pamětníků na roky 1989 a 1990 a na to, co v roce 1989 zažili a o rok později už by zažít nemohli, a naopak, tušili jsme, že to bude takové hořkosladké vzpomínání. Přece jen je to letos 28 let, co se komoušský režim odporoučel do pekla. Je tedy jasné, že pamětníkům už táhne na padesátku, nebo ji i překročili. Do roku 1989 nemohli svobodně dělat to, co je bavilo, nemohli si hrát, co chtěli, nemohli se podívat na koncert do vedlejší Německé spolkové republiky, nemohli zpívat o tom, o čem chtěli. Policejní stát fungoval; sotva se někde objevila parta vlasatých individuí, zanedlouho ve schránce přistálo psaní s pozvánkou k výslechu… Za ty roky se změnilo úplně všechno, společenské poměry, životní styl, technika… Tak mrkněte, co tehdy bylo možné.

75. číslo Pařátu s tímto článkem vyšlo 24. dubna 2017.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.