DEATH SENTENCE

V polovině devadesátých let doom metal v Česku táhla severní Morava a těch pár kapel ze zbytku republiky zůstávalo ve stínu SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, HYPNOTIC SCENERY, R.E.T. nebo DISSOLVING OF PRODIGY. Vedle FORGOTTEN SILENCE na brněnské scéně vyrostli i DEATH SENTENCE. Už v roce 1993, ale jejich jméno se začalo častěji skloňovat až po vydání alba „The World Despaires…“. To se psal rok 1997 a „čeští CREMATORY“, jak se brněnským nejčastěji přezdívalo, dle mnohých měli před sebou velkou budoucnost. Tato slova měla potvrdit druhá řadovka „Awaiting The Cinnamon Dawn“, vydaná v roce 1999 v Německu. Leč vinou různých problémů (především personálních rošád) se stal přesný opak a po roce 2000 se nad kapelou postupně začala stahovat doom/deathová mračna. Bubeník Zdeněk „Smrt“ Vémola se ještě snažil o nemožné, aby sestavu udržel, dokonce ještě vzniklo pracovní demo „Goblin“, nicméně v roce 2005 se čas naplnil, to když se Smrt rozhodl naplno usednout na bubenickou židli v EAGLEHEART. V roce 2014 se nad hvězdou DEATH SENTENCE nezačalo blýskat na lepší časy, jak by se mohlo zdát. Dvě vystoupení nebyla předzvěstí reunionu. Smrt se po deseti letech rozhodl ukončit působení v EAGLEHEART a zároveň pověsit celkově paličky na hřebík. Někdo tenkrát přišel s nápadem, že aby byla rozlučka kompletní, musí vystoupit i DEATH SENTENCE. Tak se i stalo a prach byl zase po letech rozvířen.

77. číslo Pařátu, obsahující vzpomínku na DEATH SENTENCE, vyšlo 18. srpna 2017.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.