THE MIST

Brazílie, rok 1989. Na tamní metalové scéně o sobě dává vědět parta, která je hudebně odlišná od podzemních kapel z města Belo Horizonte. Její první album „Phantasmagoria“ v jihoamerickém undergroundu nezpůsobilo vyloženě poprask, ale tehdejší death/thrashová smršť tekoucí proti proudu byla něco jiného, než tou dobou SARCOFAGO, SEXTRASH nebo SEPULTURA. Ta parta si říkala THE MIST, protože s původním jménem MAYHEM záhy narazila. Díky „Phantasmagorii“ měli obrovské předpoklady vystoupit ze stínu jihoamerického kontinentu, jenže pořádnou šanci za ně prý dostali jiní. Nahrávka tak nakonec nevyšla jinde než v Brazílii. V pozdějších letech to THE MIST ještě zkoušeli s dalšími dvěma alby. Ani celosvětová distribuce toho posledního, „Gottverlassen“, je nevytáhla nahoru a před dvaceti lety došlo k ukončení činnosti. Od té doby nevyšla jediná reedice, vůbec nic. Jméno THE MIST zapadlo hlínou. O to překvapivě zapůsobila zpráva o letošní exhumaci „Phantasmagorie“. Po 28 letech. Mnohým z vás toho jméno THE MIST asi moc neřekne. Ale pokud se vám v palicích třeba jen trochu zajiskřilo, třeba vás potěší tento článek.

74. číslo Pařátu vyšlo 20. února 2017.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.