ATROX

Norští experimentátoři ATROX platili po roce 2000 za vyhledávané jméno avantgardní metalové scény. Ještě pod jménem SUFFOCATION na přelomu osmdesátých a devadesátých let tvořili brutální death metal, pak (už jako ATROX) našli uspokojení v doom metalu, od něhož vystřelili do experimentálních výšin. Dlouho se zdálo, že to budou oni, kdo v budoucnu začnou udávat „směr nekontrolovatelnosti“. Zvlášť po odchodu vokalistky Moniky Edvardsen se jejich avantgardní experimentování poněkud začalo vymykat kontrole, měli před sebou neustále nové cíle zkoušet něco nového, jenže po roce 2010 už se najednou o ATROX vůbec nemluvilo. Spíš to vypadalo na jejich konec. Časový rozdíl mezi dvěma posledními alby činí propastných devět let. Když k tomu přičtete sporadické koncertování, úvahám o konci se nelze divit. Jenže nebylo tomu tak. Album „Monocle“, které vyjde letos v září, ATROX začali skládat už v roce 2011 a dokončili jej před dvěma lety. Byl to dlouhý proces, který je málem zabil.

Více v rozhovoru s kytaristou Eivindem Fjøseidem, který vyšel 18. srpna 2017 v 77. čísle Pařátu. 

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.