CRONIAN

CRONIAN_2013_07_(c)Mattias_MarklundZpěvák a multiinstrumentalista Andreas Hedlund, mnohem známější pod pseudonymem Vintersorg, v následujícím rozhovoru přiznává to, co už o něm asi mnozí tuší a nemuseli to z jeho úst ani slyšet: Hudba je pro něho droga, nedokáže vypnout, bez hudby existovat a pořád něco vymýšlí. Pohled na jména kapel, ve kterých se angažuje, nebo se kterými kdy měl nějaké pletky, mluví za vše. V roce 2000 se Vintersorg připojil k BORKNAGAR a jen o pár měsíců později už se zakladatelem BORKNAGAR Øysteinem u něj doma v Bergenu kuli pikle nad dalším společným projektem. Tehdy ho ještě nechali ve spánkovém režimu, ovšem hudební vize a nápady časem dostávaly konkrétní obrysy a na jejich základech se v roce 2006 narodila první deska „Terra“, o dva roky později následovaná počinem „Enterprise“. Jelikož CRONIAN (prvotní pojmenování znělo ION) byla od začátku studiová kapela a živé koncerty nadále nejsou v plánu, za ty roky nějak sešla z očí i mysli. Loňský podzim však přivál nový počin „Erathems“, což byla příležitost popovídat si s Vintersorgem.

Rozhovor najdete v 56. čísle Pařátu, které vyjde 20. února.

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.