DYING FETUS

Dostat se na začátek znamená vrátit se do roku 1991. Tehdy v Marylandu vznikla kapela se zásadním vlivem na další vývoj death metalu. To díky kombinaci ultimátního kovu smrti s technickou virtuozitou a chytlavými skladbovými strukturami. DYING FETUS jsou považováni za jednu z nejvlivnějších deathmetalových kapel vůbec a každá další, která začala tento druh hudby hrát až v posledních letech, jim svým způsobem za něco vděčí. Vinou několika okolností DYING FETUS před drahnou dobou začali hrát pouze ve tříčlenné sestavě. Z nutnosti se nakonec stala přednost. Stejně tak když kytarista a zároveň i vokalista John Gallagher před dávnými časy naposledy praštil do bicí soupravy, za níž v prvních letech fungování DYING FETUS seděl kvůli tomu, že v daný okamžik jiná možnost neexistovala.
Co je to v death metalu popularita? Zajímavé srovnání John nabízí v souvislosti DYING FETUS versus SUFFOCATION. S uznávanějšími kolegy totiž absolvoval jedno turné. Poté se zase vrátil do řad vlastní kapely, s níž během 26 let zažil bezpočet radostí a útrap. Letošní osmé album „Wrong One To Fuck With“ je také o zkušenostech a umění udržet kvalitní kapelu. John by o tom mohl vyprávět dlouhé hodiny, ale náš čas na rozpravu byl limitován pouhými šedesáti minutami.

76. číslo Pařátu vyjde 15. června.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.