FUNERALIUM

„S ATARAXIÍ jsem začal dělat hudbu staré školy doom/death metalu, ale FUNERALIUM, to byl od svých počátků funeral doom. Obě kapely pokračují po své vlastní cestě. Možná, že nejsou radikálně odlišné, když jsem v obou hlavní skladatel, přesto mám dopředu zcela jasno, který riff kam použiji. Hudba ATARAXIE má spíše epicko/dramatický rozměr, zatímco FUNERALIUM jsou primárně zaměřeni na výrazy bolesti a nenávisti,“ vysvětluje kytarista Jonathan Théry alias Marquis rozdíl mezi dvěma francouzskými kapelami, v nichž se angažuje na patnáct let. FUNERALIUM letos na jaře vyšlo třetí album „Of Throes And Blight“, proto jsme se v následujícím rozhovoru více zaměřili na tuto kapelu. Ovšem došlo i na témata bolesti, smrti nebo(ne)akceptování hudebních hranic.

Rozhovor s kytaristou a zpěvákem Jonathanem Thérym o doom metalu, smrti nebo temných aspektech lidského bytí, najdete od 15. června v 76. čísle Pařátu.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.