PETER „MORTIS“ FRANEK – Metal Age je můj svět, který jsem si vytvořil

sdr

Slovenské vydavatelství Metal Age bylo založeno už v roce 1993 a v tomto smyslu patří mezi nejdéle fungující snad dokonce v celé undergroundové Evropě. U zrodu Metal Age stál i Peter Franěk, vytrvalec, který během toho čtvrtstoletí dokázal ustát i mnoho tíživých situací, kdy bylo nutné začít skoro od nuly. Peter má z podzemní tvrděmetalové scény tolik zkušeností jako málokdo. Na rovinu říká, ať se to někomu líbí nebo ne, že prostě žijeme v kapitalistickém světě a v něm jsou platidlem peníze. Pokud je máš, můžeš reálně věřit ve spolupráci se skoro každou kapelou. Pokud je nemáš, pro ty stejné lidi jsi odpadem a ztrátou času. Vytvářet si ty vlastní pomyslné ostrovy lze, ale je to běh na velmi dlouhou trať a vydrží jen ti nejsilnější a nejodolnější jedinci. „Obě země, Česko i Slovensko, mají neskutečný dar, že když se ti daří, tak máš hodně kamarádů i lidí, kteří ti závidí. Když se ti nedaří, tak kamarády nemáš, ale ti, co závidí, zůstávají,“ tvrdí Peter, člověk, který ten „undergroundový boj“ dle svých slov nikdy nevzdá. Metal Age už se nejednou hrabali z obrovské krize a po téměř čtvrtstoletí existence se ocitají na vrcholu svých sil. Paradoxně v „digitální době“? Jak je to možné? A co na to slovenská mutace Rock Hardu a firma EMP?

75. číslo Pařátu s tímto rozhovorem vyšlo 24. dubna 2017.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.