PROFANATICA

1468869386566„V jednodušších riffech je větší zlo. To vždy potvrzovali např. HELLHAMMER. Kdybychom mixovali složité hudební struktury, pravděpodobně by nás lidi začali nenávidět ještě víc. Hrajeme minimalistický black a death metal a rozhodně se nesnažíme znít jako klasické a typické blackmetalové kapely. Tím mám např. na mysli to, že nemáme nic co do činění se skandinávskou scénou. Též jsme na míle daleko od slovanských kapel, řeckého black metalu, ani nezníme jako typičtí představitelé americké scény, jakými jsou ABSU nebo JUDAS ISCARIOT. Originalita je pro nás důležitá a dokáže-li ji někdo ocenit, představuje to pro nás velký kompliment. Vnímám to též jako ocenění pro své zamítnutí společenské konvence,“ svěřuje se v následujícím rozhovoru Paul Ledley. Právě on s několika kumpány vdechl život této protináboženské mršině už v roce 1990. Než však o pár let později stačili natočit první desku o „znásilnění Panny Marie“, rozpadli se a cesta zpět byla dlouhá a trnitá. PROFANATICA je atypická kapela i pro black a deathmetalové fanoušky, což už je co říct. Její hudbu není jednoduché pochopit a vstřebat. O tom se můžete přesvědčit např. na letošním albu „The Curling Flame Of Blasphemy“.

Rozhovor s PROFANATICA najdete v 71. čísle Pařátu, které vyšlo 20. srpna.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde.

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.