VALGALDR

3540404959_photo„Jako každý jiný jsem si přečetl řadu rozhovorů a knih o počátku devadesátých let, kdy v Norsku hořely kostely. Ale to, co mě vždy fascinovalo, byla neuvěřitelná hudební kvalita tehdy vydaných nahrávek. Atmosféru těch desek už nemůže nikdo zopakovat,“ myslí si Jon Embalmer. Proto založil VALGALDR, aby se té atmosféře aspoň přiblížil. S VALGALDR netouží po žádném hudebním vývoji. Na to má nejčastěji společně s oddaným druhem Kvalvaagem jiné kapely, v nichž se mohou vyjádřit. VALGALDR je založen na norském black metalu devadesátých let. „V jiných kapelách jsem se často pokoušel nijak se kreativně neomezovat, ale ve VALGALDR je tomu naopak. Držím se přísných pravidel nutných k tomu, abych dosáhl atmosféry a zvuku, který chci. Vědomě jsem se musel omezit akorát s první písní, kterou jsem pro VALGALDR složil, protože jsem byl naprosto rozhodnutý, co chci dosáhnout.,“ stojí si Jon pevně za svým.

68. číslo Pařátu s rozhovorem VALGALDR vyjde v pondělí 22. února.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde.

Trvalý odkaz a tuto stránku.

Pořiď si svůj Pařát
© 1999 - 2016 Pařát Magazine. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů bez výslovného souhlasu provozozvatele je zakázáno. | Obsah je možné přebírat jen povolenými způsoby, to jest pomocí RSS kanálu.
Vydávání povoleno Ministerstvem kultury pod evidenčním číslem MK ČR E 19358 ISSN 1804-2384
Návrh, realizace a provoz webových stránek: WiananGroup™, partner Metalsvět.cz | Kvalitní webhosting pro Vaše stránky. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Administrace | Pošta

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.